Úvod Správy Mládež Dorasty zdolali Ružomberok, žiaci vyhrali nad DAC

Dorasty zdolali Ružomberok, žiaci vyhrali nad DAC

Ako hrali naši mládežnícke výbery?

Počas víkendu a uplynulého týždňa boli v akcii naše dorastenecké i žiacke výbery. Prinášame vám prehľad výsledkov mládežníckych tímov a družstiev ŠK Slovan s hodnoteniami trénerov jednotlivých kategórií.

Mladší dorastenci doma privítali Ružomberok. Belasá U17 odohrala dramatický zápas, v ktorom šla do vedenia po góle Maxima Mateáša, ktorý počas týždňa trénoval s A-tímom. Hostia vyrovnali z penalty, a už sa zdalo, že duel dospeje k remíze. Až v samom závere Peter Holocsy neskutočným spôsobom priamo z rohu rozhodol o belasom triumfe 2:1. Zverenci Mariána Bochnoviča sú v tabuľke na druhom mieste.

Naša U16 sa vrátila na víťaznú vlnu. Zverenci Michala Demetera doma nadelili Ružomberčanom šesť gólov, keď sa hetrikom blysol Dávid Lukáček. Dvakrát skóroval Filip Rajčan, a jeden gól pridal Timotej Toplanský. Belasá ´16-ka´ je v tabuľke tretia.
Úspešné boli aj naše dorastenky, ktoré v úvodnom kole nadstavbovej časti zdolali Trenčianky na ich pôde vysoko 6:0.

Naši starší žiaci doma vyzvali Dunajskú Stredu, a zápasy im vyšli na výbornú. Belasá U15 zvíťazila vysoko 6:0, a naša U14 taktiež výrazným rozdielom 4:0.

Belasá U12 uspela v mládežníckom derby so Spartakom, keď triumfovala 11:8, a taktiež vyhrala turnaj organizovaný Bratislavským futbalovým zväzom.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

Slovan U17 – I. liga mladších dorastencov

21. kolo

ŠK Slovan – MFK Ružomberok 2:1 (0:0) – Mateáš, Holocsy

Zostava Slovana: Dáv. Balog – Dom. Balog, Polakovič, Švec, Libák, Holocsy, Kodhaj (75. Lembak), Kotúček (72. Gendiar), Mateáš, Canolli, Rúsek (85. Kireth)

Marián Bochnovič, hlavný tréner U17: „V domácom zápase sme jednoznačne zlyhali v koncovke, keď sme už do polčasu sme mali štyri čisté gólové šance. Boli sme aktívnejší, mali sme hru pod kontrolou. Ružomberok hrozil len z kontier. V druhom polčase sme to chceli zlomiť prvým gólom, ktorý padol po nariadenej penalte na Mateáša. Hostia vyrovnali po chybe Šveca taktiež z penalty. V závere v nadstavenom čase sme gólom Holocsyho z rohového kopu rozhodli zápas. Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené, pretože sme boli nebezpečnejší, mali sme viac z hry a dostatok gólových šancí. No ako to niekedy vo futbale býva, mohli sme aj prehrať, keď za stavu 1:1 súper nepremenil čistú šancu. Družstvo musím pochváliť za to, že šlo za víťazstvom až do konečného hvizdu rozhodcu.“

Slovan U16 – I. liga mladších dorastencov

21. kolo

ŠK Slovan – MFK Ružomberok 6:1 (4:0) – Lukáček 3, Rajčan 2, Toplanský

Zostava Slovana: Gramblička – Dopirák (57. Palider), Berko, Víg (70. Čekovský), Féder, Botka, L. Šalkovič, Hofstädter (66. Pomšahár), Toplanský, Rajčan, Lukáček

Michal Demeter, hlavný tréner U16: „O našom víťazstve v zápase sme rozhodli už v prvom polčas, keď sme strelili štyri góly. Mali sme dobrý pohyb, aktivitu a výborný prechod do útoku po zisku lopty. V druhom polčase sme najmä v útočnej fáze hry mohli za daného stavu ukázať viac. Vysoké víťazstvo nás teší, je zaslúžené, ale určite ho nepreceňujeme.“

Slovan WU19 – I. liga dorasteniek

1. kolo nadstavbovej časti

AS Trenčín – ŠK Slovan 0:6 (0:3) – Gibejová 4, Masárova, Riegel

Zostava Slovana: Turlíková – Horvatová, Snopková, Kozubová, Miškovičová (80. Turoňová), Gašparíková (80. Bartošová), Nedoroščíková (62. Tesáková), Krúpová (62. Alshamali), Važanová (68. Riegel), Gibejová (68. Melišová), Masárova

Ján Murár, hlavný tréner WU19: „Od úvodu sme boli koncentrovaní a disciplinovaní. Držali sme loptu a hrali kombinačný futbal. Vytvárali sme si veľa šancí, ktoré sme však niekedy trestuhodne zahadzovali. Po prestávke sme pokračovali v koncentrovanom výkone s množstvom príležitostí. Teší ma počet pekných akcií i šancí, no musíme byť efektívnejší. Ďakujem dievčatám za výborný výkon a predvedenú hru.“

Slovan U15 – I. liga starších žiakov; skupina západ

4. kolo nadstavbovej časti o titul

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 6:0 (3:0) – Oláh 3, Lembakoali 2, Listmajer

Zostava Slovana: Pračko – Opanasenko (53. Žofčák), Masarik, Ricotti, Zavora, Štepanovský (53. Šimek), Mich. Hacker, Oláh, Listmajer (62. Vnenčák), Lisický (41. Tomáško), Lembakoali

Patrik Lipnický, hlavný tréner U15: „Zápas sme zvládli výsledkovo aj herne. Dokázali sme sa presadzovať cez naše herné princípy, rovnako individuálnou kvalitou a kreativitou niektorých hráčov. V zápase sa však objavili aj krátke úseky hry, keď sme poľavili v koncentrácii a nedokázali tak udržať kvalitu a intenzitu hry počas celého zápasu. Víťazstvo je každopádne úplne zaslúžené a väčšina gólov bola ukážkových."

Slovan U14 – I. liga starších žiakov; skupina západ

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 4:0 (1:0) – Horka, Sobolovský, Šmida, Ščibrány

Zostava Slovana: Bôžik – Bálint (55. Petro), Grožaj, Horka, Katriak (36. Tittel), Havel (43. Čahoj), Lányi, Ščibrány, Čarský (48. Halanda), Šmida (55. Miškay), Humolli (36. Sobolovský)

Michal Polčic, hlavný tréner U14: „Odohrali sme herne aj výsledkovo dobrý zápas. Naši hráči podali slušné individuálne výkony a snažili sa prenášať herné princípy z tréningu. Gólov v sieti súpera mohlo byť viac, ak by sme boli vo finálnej fáze viac pokojnejší a presnejší. Celkovo sme však po tomto zápase spokojní a tešíme sa na ďalšie duely. "

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov; skupina západ

ŠK Slovan – FC Spartak 11:8 (5:2) – Mislovič 2, Achberger 2, T. Hofstädter 2, Gmuca 2, Pračko, Bergendi, Radzo

Zostava Slovana: Tóth, Hoššo - Achberger, Bergendi, Boledovič, Figuľa, Gmuca, T. Hofstädter, Kapusta, Kičko, Majer, Mislovič, Ondriš, Pračko, Radzo, Rehuš, Slovinec, Valch

Andrej Kurilla, hlavný tréner U12: ,,Derby, a zároveň súboj prvého s druhým, prinieslo maximálne nasadenie a bojovné výkony na oboch stranách. V niektorých úsekoch hry sme boli lepší my, v niektorých súper. Hlavne v prvom polčase sa nám darilo plniť naše ciele, ktoré sme si do zápasu stanovili v útočnej aj v obrannej fáze hry. V priebehu 2. polčasu nám začínali dochádzať sily a súper nás dokázal zatlačiť, pričom nás nepúšťal k našej hre. V zápase nechýbali ani úseky hry, v ktorých to bolo na ihrisku viac o emócii, než realizovaní herného plánu, čo ale k takémuto zápasu patrí. Z nášho pohľadu ide o ťažko vydreté, no zaslúžené víťazstvo, vďaka ktorému sme si upevnili 1. miesto na čele ligovej tabuľky.‘‘

25. 4. 2024 U12 Turnaj 10 BFZ

Základná skupina:

ŠK Slovan - ObFZ BA mesto 7:0 – T. Hofstädter 2, Slovinec 2, Figuľa, Achberger, Mislovič
ŠK Slovan - MŠK Senec 12:0 –Mislovič 6, Majer 3, Achberger 2, T. Hofstädter
ŠK Slovan – FKM Karlova Ves 7:0 – Achberger 2, Valch, Mislovič, Kičko, Majer, Bergendi
ŠK Slovan – SDM Domino 5:0 – Bergendi 3, Mislovič, Majer

Postup do finále.

Finále:

ŠK Slovan - FC Petržalka 4:1- Majer, T. Hofstädter, Mislovič, Achberger

Konečné 1. miesto + cena pre najlepšieho strelca turnaja (Mislovič)

Zostava Slovana: Hoššo, Tóth - Rehuš, Figuľa, Bergendi, Kičko, Majer, Achberger, Gmuca, T. Hofstädter, Slovinec, Valch, Mislovič

Andrej Kurilla, hlavný tréner U12: ,,Tento tradičný turnaj organizovaný Bratislavským futbalovým zväzom každoročne umožňuje porovnať sa akadémiám, útvarom talentovanej mládeže a výberom z bratislavského regiónu. Sme radi, že sme v tomto porovnaní po celý čas ukazovali veľmi dobré individuálne výkony, ako aj vyspelý tímový herný prejav. Naši hráči ukázali kvalitu na úrovni jednotlivcov, skupiny aj celého tímu. V základnej skupine nás súperi nepreverili, no stále sme tlačili na to, aby sme nepovoľovali v kvalite riešení herných situácii a nezľahčovali si jednotlivé situácie. To sa nám darilo plniť. Vo finále sme sa stretli s bojovným a húževnatým súperom, no ukázali sme vyššiu taktickú vyspelosť, ktorá keď sa spojila s kvalitnou realizáciou herných činností jednotlivca našich hráčov, zaslúžene sme mohli oslavovať víťazstvo na turnaji.‘‘