Úvod Správy Juniori Belasá juniorka s parádnou víťaznou bodkou

Belasá juniorka s parádnou víťaznou bodkou

ŠK Slovan Bratislava ´B´- OFK Malženice 3:2.

Juniori Slovana Bratislava v 26. kole MONACObet ligy zvíťazili nad OFK Malženice 3:2. Belasí rozhodli o zisku troch bodov v nadstavenom čase po krásnej strele Martina Kušníra z priameho kopu. Zverenci Vladimíra Gálu si definitívne poistili udržanie sa v druhej najvyššej súťaži.

Kým belasí znovu nastúpili s veľmi nízkym vekovým priemerom, za hostí, ktorí sú farmou Spartaka Trnava, hrali aj viacerí hráči z ligového trnavského kádra. Mladí slovanisti začali výborne a už po prvej minúte viedli po peknej krížnej strele Erika Kramára. Zakrátko bolo síce vyrovnané, od 12. minúty však belasí znovu vyhrávali, keď sa Isaac najlepšie zorientoval v skrumáži pred bránou. Tesne pred pauzou však Paur znovu vyrovnal na 2:2.

Po prestávke najprv belasí prišli o Kramára, ktorý videl dve žlté karty, od 72. minúty sa však pomer síl opäť vyrovnal. Po veľmi škaredom zákroku videl Paur priamu červenú kartu. A v nadstavenom čase vypukla veľká belasá eufória. Martin Kušnír z priameho kopu namieril ponad múr krásne k pravej žrdi, a Rusov sa naťahoval márne – 3:2.

Belasí sú v tabuľke na jedenástom mieste so ziskom 32 bodov, a aj matematicky si už poistili záchranu v druhej lige. Naši juniori sa najbližšie znovu predstavia doma, keď v nedeľu 28. apríla o 10:30 vyzvú na Pasienkoch Myjavu.

„Začali sme výborne, keď sme sa rýchlo ujali vedenia. Opäť sme si však nepostrážili štandardnú situáciu, a bolo vyrovnané. Celý prvý polčas sme mali prevahu i šance, ktoré sme však trestuhodne zahadzovali. Aj napriek tomu, že sme po prestávke prišli o vylúčeného hráča, sme to ustáli vďaka dobrej organizácii hry. Pomohlo nám naivné vylúčenie súpera, opäť sme sa tak dostali do zápasu, a chceli sme ho strhnúť na našu stranu. Vytvorili sme si tlak, a v závere sme boli odmenení po krásnej strele Kušníra z priameho kopu. Tešíme sa zo skvelého víťazstva. Myslím si, že dnes bol futbal k nám spravodlivý, a som nesmierne rád, že sme natiahli jarnú domácu neporaziteľnosť. V zápase sme zvládli viacero kritických momentov,“ povedal Vladimír Gála, tréner belasej juniorky.